تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی


تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی

ویژگی های محصول

موجودی:موجود در فارم
نژاد:ژاپنی
قابلیت ارسال:دارد
ضمانت:درصد نطفه
درصد تقریبی هچ:93 درصد

قیمت : 1,800 تومان


توضیحات کامل درمورد تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی

بلدرچین ژاپنی رایج‌ ترین و محبوب ‌ترین بلدرچین پرورشی در ایران است. بلدرچین ژاپنی تفاوت ظاهری با بلدرچین معمولی ندارد و توانایی بالای آن در مقابله با بیماری‌ ها و سازگاری با محیط و شرایط آب و هوایی مختلف باعث شده است که اکثر پرورش دهندگان این نژاد را برای پرورش انتخاب کنند. این پرنده در تولید گوشت و تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی عملکرد خوبی دارد و همین باعث می ‌شود که پرورش ‌دهندگان هنگام انتخاب این نژاد هیچ ‌گونه شک و تردیدی نداشته باشند.


 ویژگی های بلدرچین ژاپنی

 طول بدن این بلدرچین 20 سانتی‌ متر است و وزن 90 تا 110 گرمی آن باعث ایجاد یک پرنده کوچک و دوست ‌داشتنی شده است. همین وزن کم باعث می ‌شود که پرواز جزو علایق آنها باشد.

پرهای بدن این پرنده به رنگ قهوه‌ای است و میزان تیرگی یا روشنایی آن به شرایط محیط پرورشی وابسته است. نوارهای سیاه ‌و سفید در کنار پرهای قهوه‌ای باعث ایجاد ظاهر خالدار برای آنها می ‌شود.

البته جنس نر و ماده ظاهر کاملاً مشابهی ندارند و پرهای ناحیه سینه بلدرچین ماده به رنگ قهوه‌ای- قرمز است و وجود یک نوار کوچک در بالای چشم ‌ها باعث راحت سازی تفکیک بلدرچین ژاپنی نر و ماده می‌شود. از طرف دیگر، رنگ پرهای ناحیه سینه بلدرچین ماده کمی روشن ‌تر است و همین روشنایی یک مزیت بسیار بزرگ است چون استتار آنها را راحت ‌تر می ‌کند و مخصوصاً در فصل تولید مثل آسایش بیشتری نسبت به نرها دارند.

این بلدرچین جزو نژادهای دومنظوره است و کسب درآمد از طریق فروش گوشت و تخم بدون نطفه و نطفه دار بلدرچین ژاپنی ، یک کار منطقی است چون سودآوری قابل‌ توجهی در پی خواهد داشت. گوشت و تخم خوشمزه و مفید بلدرچین از اول طرفداران مخصوص به خود را دارد به همین دلیل شروع کار پرورش بلدرچین با این پرنده زیبا و ارزان بهترین کاری است که می‌ توانید انجام دهید.

بااینکه تخم بلدرچین ژاپنی اندازه کوچکی دارد ولی حاوی پروتئین، فسفر، ویتامین، کلسیم و سایر مواد معدنی موردنیاز بدن است. ارزش غذایی تخم بلدرچین چند برابر ارزش غذایی تخم مرغ معمولی است به همین دلیل است که اکثر مادران ترجیح می‌ دهند که تخم بلدرچین را در رژیم غذایی فرزندان خود قرار دهند و سلامتی بدن آنها را افزایش دهند.

گوشت بلدرچین ژاپنی هم چیز کمتری از تخم بلدرچین ندارد و ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. نبود چربی و کلسترول در این گوشت باعث شده است که مردم با آرامش خاطر بیشتری آن را مصرف کنند و برای تقویت سیستم بدنی خود این گوشت را در ارجحیت قرار دهند.

این نژاد دومنظوره سالانه 200 الی 300 تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی (یا بدون نطفه) می ‌گذارد و به خاطر رشد سریع تقریباً در 6 هفتگی به بلوغ می ‌رسد و تخم ‌گذاری را شروع می ‌کند. اگر کمی به این مسئله فکر کنید که یک مرغ در 24 ماهگی شروع به تخم ‌گذاری می ‌کند، متوجه شگفتی و قدرت این پرنده می‌ شوید.

بلدرچین ژاپنی از جمله پرنده‌ هایی است که به ‌راحتی می‌ شود از عهده پرورش آن برآمد و دلیل اصلی آن، آرام بودن مزاج این پرنده کوچک است؛ بنابراین اگر در پرورش بلدرچین و دریافت سود از طریق این کار مبتدی هستید و به دنبال نژادی هستید که هم در گوشت دهی و هم در تخم‌ گذاری عملکرد خوبی از خود نشان دهد، نژاد ژاپنی مناسب ‌ترین نژاد برای شما است.

نژاد ژاپنی دارای زیر گونه‌ های مختلفی می ‌باشد که عبارت ‌اند از:

طلایی

جامبو

سفید

تبتی

توکسدو

روزتا

این ‌که کدام زیرگونه انتخاب بهتری است، بستگی به هدف پرورشی شما دارد. اگر به دنبال پرنده‌ای هستید که میزان تولید گوشت و تخم آن بالا باشد، زیرگونه جامبو گزینه مناسبی برای شما می‌ باشد. اگر به دنبال پرنده‌ای هستید که فقط در تخم ‌گذاری عملکرد خوبی از خود نشان دهد، زیرگونه انگلیسی سفید، گزینه مناسبی برای شما است.

دوره جوجه ‌کشی تخم نطفه‌ دار بلدرچین ژاپنی 17 تا 18 روز می ‌باشد و این باعث افزایش سرعت توسعه کسب‌ و کار پرورش بلدرچین می‌ شود.


 جوجه کشی تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی

 جوجه ‌کشی تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می ‌شود و در هر دو روش تبدیل طی  17 یا 18 روز تکمیل می ‌شود. اگر می ‌خواهید کسب ‌و کار خود را با سرعت بیشتری توسعه بدهید و نرخ هچ تخم‌ های نطفه دار بلدرچین ژاپنی خود را به حداکثر برسانید، بهتر است از دستگاه جوجه‌ کشی استفاده کنید و ریسک کمتری در دستیابی به جوجه‌ های سالم داشته باشد.

دمای ایده آل برای نگهداری تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی به مدت 6 روز، 28 درجه سانتی‌ گراد است. اگر قصد دارید که تخم ‌ها را بیشتر از 6 روز نگهداری کنید، باید دمای محیط نگهداری را روی 14 درجه سانتی ‌گراد تنظیم کنید.

شرایط جوجه کشی تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی

جوجه‌کشی موفق به درک درست شرایط لازم و کنترل فاکتورهای لازم برای رشد جنین وابسته است. البته دما و رطوبت لازم برای تبدیل تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی به ساختار و نوع دستگاه جوجه ‌کشی نیز بستگی دارد به همین خاطر قبل از جوجه ‌کشی تخم‌ ها، دستورالعمل دستگاه خود را مطالعه کنید.

برای جوجه ‌کشی تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی می ‌توانید از دستگاه جوجه ‌کشی تخم نطفه دار مرغ استفاده کنید. وضعیت قرارگیری تخم ‌ها باید به ‌گونه‌ای باشد که انتهای پهن آنها به سمت بالا باشد.

تنظیمات دستگاه جوجه کشی اتوماتیک

اگر می ‌خواهید تخم ‌های خود را با استفاده از این مدل دستگاه جوجه ‌کشی کنید باید دما و رطوبت را روی 37.5 درجه سانتی‌ گراد و 60 درصد است. البته این شرایط را تا روز چهاردهم حفظ کنید و هرروز 2 تا 4 ساعت یک ‌بار تخم ‌ها را بچرخانید تا محتویات آنها به دیواره نچسبد. در روز چهاردهم، تخم‌ ها را نور آزمایی کنید تا تخم‌ های بدون نطفه، نطفه دار و تخم‌ هایی که دارای جنین مرده هستند را جدا کنید و فقط تخم‌ های نطفه دار را در داخل دستگاه قرار دهید. از روز چهاردهم به بعد وارد دوره هچر می‌ شویم که در این دوره نیازی به عمل چرخش نیست و دما و رطوبت هم باید روی 37.2 درجه سانتی گراد و 70 درصد تنظیم شود.

تنظیمات دستگاه جوجه کشی دستی

دما و رطوبت ایده آل برای دستگاه جوجه ‌کشی بدون فن به دوره بستگی دارد. دمای مناسب برای هفته اول و دوم به بعد به ترتیب 38.3 و 39.5 درجه سانتی ‌گراد است. رطوبت مناسب برای 14 روز اول کمتر از 70 درصد است ولی بعد از روز چهاردهم رطوبت را روی 70 درصد تنظیم کنید تا جوجه ‌ها به‌ سلامتی از تخم خارج شوند. در 14 روز اول تخم ‌ها نیاز به چرخش دارند و ترجیحاً 5 بار در روز این کار را انجام دهید.


 خرید تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی

افرادی که پرورش بلدرچین ژاپنی را با تهیه تخم نطفه دار شروع می‌ کنند باید در زمینه شرایط جمع ‌آوری و نگهداری تخم نطفه دار اطلاعات لازم را کسب کنند تا تخم ‌هایی با درصد باروری بالا تهیه کنند. جوجه ‌کشی تخم بدون نطفه یا با درصد باروری پایین چیزی جز ضرر اقتصادی در پی نخواهد داشت به همین خاطر، خرید خود را از یک شرکت معتبر با ضمانت کتبی انجام دهید.

گروه آذران نطفه در تلاش است با ارائه بهترین و با کیفیت ‌ترین تخم‌ های نطفه دار و همچنین تجهیزات مرغداری در کنار پرورش‌ دهندگان عزیز باشد. تخم‌ های نطفه دار این شرکت تحت شرایط کاملاً بهینه نگهداری و عرضه می‌ شوند. همکاری با پرورش ‌دهندگان معتبر و ارائه تخم ‌های نطفه دار با درصد باروری بالا باعث شده است که این شرکت جزو بهترین ‌های این عرصه باشد.

اگر شما نیز تمایل به خرید تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی دارید ولی نمی ‌دانید که کار خود را از کجا شروع کنید می ‌توانید ابتدا با مشاوران این شرکت تماس گرفته و پس از کسب اطمینان در مورد ویژگی‌ های محصولات و تجهیزات، در این مورد تصمیم بگیرید.

 


دانلود کاتالوگ محصول

ویدیو معرفی تخم نطفه دار بلدرچین ژاپنی