تخم نطفه دار کبک چوکار


تخم نطفه دار کبک چوکار

ویژگی های محصول

موجودی:موجود در فارم
نژاد:چوکار
قابلیت ارسال:دارد
ضمانت:درصد نطفه
درصد تقریبی هچ:95 درصد

قیمت : 3,500 تومان


توضیحات کامل درمورد تخم نطفه دار کبک چوکار

 کبک چوکار یک پرنده شکاری با بدنی چاق، پاهای کوتاه و سر گرد می ‌باشد که در هنگام پرواز، دم خود را به حال مربعی در می آورد و بال‌ هایش را با حالت گرد و پهن باز می کند. اندازه بدن این پرنده از بلدرچین کالیفرنیایی بزرگ‌ تر و از قرقاول گردن حلقه‌ای کوچک ­تر است. پرورش دهندگان کبک با دو هدف تولید کبک گوشتی برای کشتار و پرورش ماده های لازم برای تولید تخم نطفه دار کبک چوکار، این نژاد را انتخاب می کنند.


 ویژگی های کبک چوکار

 اندازه بدن کبک چوکار در مقایسه با کبک‌ های دیگر بزرگ‌ تر است و به خاطر وزنگیری بهتر، گوشت بیشتری نیز دارد. رنگ غالب بدن این پرنده، خاکستری است و ترکیب این رنگ با نوارهای سفید، سیاه و قهوه‌ای و همچنین چشم، منقار و پاهای قرمز، حالت بسیار متفاوت و جذابی به کبک چوکار داده است. وزن کبک چوکار نر و ماده در بازه 510 تا 800 گرم قرار دارد ولی طول و وزن بدن کبک نر نسبت به کبک ماده بزرگ‌تر است.

کبک چوکار ذاتاً یک پرنده وحشی است و جنب ‌و جوش و تحرک زیاد باعث می ‌شود که گوشت این پرنده نسبت به دیگر پرندگان خوشمزه ‌تر باشد. دلیل اصلی لذیذ بودن طعم گوشت کبک چوکار وجود گلیکوژن زیاد در عضلات کبک است.

کبک‌ های چوکار علاقه ‌ای به مهاجرت ندارند و تغییر موقعیت آنها فقط در ارتفاعات اتفاق می ‌افتد. همچنین این کبک‌ ها زمانی پرواز می‌ کنند که احساس خطر کرده باشند و هنگام عبور از زمین ‌های ناهموار به جای پرواز، می‌ دوند.

 جوجه کشی تخم نطفه دار کبک چوکار

 کبک چوکار نر و ماده ای که در حیات‌ وحش زندگی می‌ کنند با رسیدن فصل زمستان، شروع به جفت‌ گیری می ‌کنند و فرآیند تولید تخم نطفه دار کبک چوکار از اوایل بهار شروع می‌ شود. البته در محیط ‌های پرورشی کبک شرایط فرق می‌ کند و پرورش‌ دهنده می‌تواند در هر دوره از سال، با فراهم کردن نور و حرارت لازم، کبک‌های نر و ماده را به جفت‌ گیری و تولید مثل تشویق کنند.

هر کلاچ این نژاد از 14 – 8 تخم نطفه دار کبک چوکار تشکیل می‌ شود که جوجه کشی آنها در طی یک دوره 24 روزه تکمیل می ‌شود. گاهی اوقات جوجه کشی تخم نطفه دار کبک چوکار موجود در دو کلاچ جدا به ‌صورت هم ‌زمان انجام می‌ شود و در این شرایط، نر و ماده کار جوجه کشی تخم ها را با همکاری یکدیگر جلو می ‌برند.


جوجه کشی تخم نطفه دار کبک چوکار به دور روش قابل انجام است: جوجه کشی طبیعی و جوجه کشی مصنوعی.

هر کدام از این روش‌ ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و پرورش‌ دهنده باید متناسب با بودجه و هدف خود بهترین روش را انتخاب کند. افرادی که این کار را به‌ صورت صنعتی انجام می‌دهند باید با شرایط نگهداری تخم نطفه دار کبک چوکار آشنا باشند تا بعد از ذخیره ‌سازی، قابلیت جوجه کشی تخم‌ ها به ‌طور کامل حفظ شود:

دوره نگهداری طولانی‌ مدت، به ضرر نطفه‌ موجود در داخل تخم نطفه دار کبک چوکار است به همین خاطر سعی کنید تخم ‌ها را حداکثر به مدت 7 روز در انبار ذخیره کنید.

دمای مناسب برای دوره نگهداری تخم نطفه دار کبک چوکار، 12 الی 15 درجه سانتی ‌گراد است. البته میزان دقیق دما باید بر اساس طول دوره نگهداری تنظیم می ­شود.

رطوبت نیز از عوامل مهم در حفظ قابلیت جوجه کشی تخم نطفه دار کبک چوکار است. رطوبت ایده آل برای دوره نگهداری تخم نطفه دار کبک چوکار 70 الی 80 درصد است.

چرخش و تنظیم هوای داخل محیط با استفاده از تهویه از اقدامات مهم دیگر دوره نگهداری است به همین دلیل سعی کنید با فراهم کردن تمامی این عوامل، شرایط مناسبی را برای حفظ سلامتی تخم‌ های خود لحاظ کنید.

 شرایط جوجه کشی تخم نطفه دار کبک چوکار

مکانی را برای جوجه‌کشی انتخاب کنید که در کم رفت و آمد ترین و تمیزترین نقطه محیط پرورشی قرار دارد و تخم نطفه دار کبک چوکار تحت تأثیر هیچ‌گونه آلودگی خارجی قرار نمی‌گیرند.

طول دوره جوجه کشی تخم نطفه دار کبک چوکار 24 روز است که نطفه‌ در این دوره برای رشد به 37.5 درجه سانتی ‌گراد حرارت و 60 – 55 درصد رطوبت نیاز دارد. البته رطوبت و حرارت دوره هچر باید به ترتیب 37 – 36.5 درجه سانتی‌گراد و 80 – 75 درصد باشد.

چرخش و نور آزمایی تخم نطفه دار کبک چوکار را فراموش نکنید تا نطفه ‌ها وضعیت معلق خود را حفظ کنند و رشد سالمی داشته باشند.

اگر از دستگاه جوجه کشی مجهز به ترنر خودکار استفاده می‌ کنید، نیازی به چرخاندن دستی تخم ‌ها نیست چون خود دستگاه این کار را با یک نظم مشخص انجام می ‌دهد؛ اما اگر مجبور هستید که تخم ‌ها را به ‌صورت دستی بچرخانید، بهتر است این کار را به‌صورت 5 بار در روز با فاصله زمانی ثابت انجام دهید. البته توجه داشته باشید که در سه روز آخر نیازی به عمل چرخش نیست.


 خرید تخم نطفه دار کبک چوکار

تهیه تخم نطفه دار کبک چوکار از جمله کارهایی است که باید از یک منبع معتبر انجام شود چون در غیر این صورت تهیه تعداد زیادی از تخم‌های بدون نطفه یا نابارور، ضرر اقتصادی بزرگی برای شما به دنبال خواهد داشت.

مراکز زیادی هستند که در زمینه فروش تخم نطفه دار کبک چوکار فعالیت می ‌کنند و این خود شما هستید که باید با توجه به تحقیقات و تجربیات کاری خود بهترین انتخاب را داشته باشید. میزان باروری تخم نطفه دار کاملاً مجهول است و اگر نیاز به خرید تعداد زیادی تخم نطفه دار کبک چوکار دارید، مرکزی را انتخاب کنید که همراه محصول، ضمانت کتبی نیز ارائه می ‌دهد و شرکت آذران نطفه در رأس این مراکز قرار دارد.

گروه آذران نطفه در تلاش است با ارائه بهترین و با کیفیت ‌ترین تخم‌ های نطفه دار و همچنین تجهیزات مرغداری در کنار پرورش‌ دهندگان عزیز باشد. تخم‌ های نطفه دار این شرکت تحت شرایط کاملاً بهینه نگهداری و عرضه می‌ شوند. همکاری با پرورش ‌دهندگان معتبر و ارائه تخم ‌های نطفه دار با درصد باروری بالا باعث شده است که این شرکت جزو بهترین ‌های این عرصه باشد.

اگر شما نیز تمایل به خرید تخم نطفه دار کبک چوکار دارید ولی نمی ‌دانید که کار خود را از کجا شروع کنید می ‌توانید ابتدا با مشاوران این شرکت تماس گرفته و پس از کسب اطمینان در مورد ویژگی‌ های محصولات و تجهیزات، در این مورد تصمیم بگیرید.

 


دانلود کاتالوگ محصول

ویدیو معرفی تخم نطفه دار کبک چوکار