خصوصیات-عمومی-اردک

اردک پرنده ای ازگونه مرغابی سانان است در اب زندگی می کند.اردک پرنده ای با بدن کشیده و پاهای کوتاه است که وجود این پا ها کوتاه باعث می شود بدن ان نزدیک به زمین قرار گیرد طول و حجم  بال اردک متوسط است و اردک اهلی به همین دلیل نمی تواند به خوبی پرواز کند گردن اردک کوتاه و قطر گردن متوسط است. حجم منقار در اردک ها نسبت به سایر طیور و به خصوص غاز زیاتر است.سطح بیشتری را نسبت به سر حیوان استغال می کند منقار در محل اتصال به سر نازک تر از قسمت ازاد و تقریبا به شگل یک بیلچه است تمام بدن اردک از پر پوشیده شده و پر ها غشای ضخیمی را بر روی پوست تشگیل می دهند.پر اردک چرب و روغنی است و مانع از ریسیدن اب و رطوبت به بدن پرنده می شوند. با توجه به تعداد نژاد های مختلف اردک تعداد تخم وزن پرنده و وزن تخم در نژاد های مختلف اندکی متفاوت است.

رنگ پر بال ارک های نر در گونه های مختلف معمولا نسبت به نوع ماده متنوع تر و براق تر است همچنین اندازه جثه نیز در اغلب نژاد ها در پرندگان نر بیش از پرندگان ماده است.با ازمایش مقعد و لمس کردن زیر شکم می توان الت تناسلی اردک یا غاز را تشخیص داد همچنین از طریق باز کردن کلواک با فشار انگشتان نیز در پرندگان بالغ به راحتی الت تناسلی را می توان دید الت تناسلی پرنده نر به صورت یک زاعده در کلواک به خوبی از پرنده ماده قابل تشخیص است طول عمر اردک ها در برخی از گونه ها به 12 تا 15 سال می رسد بلوغ جنسی در اردک در 6 تا 7 ماهگی اتفاق می افتد.

البته سن بلوغ در نژاد های مختلف اندکی متفاوت است تخم اردک اندکی بزرک تر از تخم مرغ است و وزن ان در نژاد های مختلف از 60 تا 90 گرم متغیر است.رنگ پوسته در تخم اردک متمایل به رنگ سفید سبز یا ابی روشن است.طول تخم اردک 5/5 سانتی متر و عرض ان 3/5 سانتی متر و ضخامت پوسته ان حدود 3/0 میلی متر است.

جوجه-کشی-طبیعی-

برخی از نژاد های اردک که دارای قابلیت تخم گذاری بالایی هستند تولید تخم تقریبا در تمام سال انجام می شود ولی در نژاد های گوشتی اردک تولید تخم کم بوده و تخم گذاری در فصول پاییز و زمستان انجام می شود در این نژاد ها در اواخر بهار و اوایل تابستان اردک ها تولک رفته و تخم گذاری متوقف می شود بنابرین جوجه کشی طبیعی در اردک ها گوشتی تقریبا در اوایل بهار و یا پاییز صورت می گیرد در حالی که در نژاد های تخمی امکان جوجه کشی در اغلب ماه های سال وجود دارد.

اردک ها به محض شروع علایم کرچی در اشیانه خوابیده و مصرف خوراک ان ها کاهش می یابد کرچی معمولا پس از یک دوره تخم گذری پیوسته و مستمر بروز می کند و اردک ماده برای تبدیل تخم ها به جوجه بر روی تخم ها می خوابد حتی اگر اردک ماده با اردک نر همراه نبوده و تخم ها نطفه دار نباشند نیز اردک ماده به صورت غریزی تمایل به خوابیدن بر روی تخم های خود را دارد اشیانه اردک ها در طبیعت در کنار ابگیر ها و دریاچه ها معمولا در لابه لای نی ها یا علف زار ها ساخته می شود تا جوجه ها پس از تولد به راحتی به اب دسترسی داشته باشند در این صورت تهیه غذای اردک ها ی بالغ و جوجه اردک ها نیز اسان خواهد بود معمولا تعداد تخم های که اردک بر روی ان می خابد بین 10 تا 15 عدد است در طبیعت ممکن است یک اردک نر جندین اردک ماده را بارور کند معمولا 24 ساعت پس از امیزش تخم اردک بارور می شود و با یک بار امیزش به مدت 2 تا 3 هفته تخم ها گذاشته شده توسط اردک ماده نطفه دار است باید توجه داشت که از روز پنچم امیزش به بعد به ارامی درصد نطفه داری تخم ها کاهش می یابد هر اردک ماده با فرا رسیدن دوره کرچی به تنهایی وظیفه لانه سازی و نگهداری از تخم ها را بر عهده گرفته و به دلیل این که تخم اردک نسبت به تغیرات دمایی حساسیت کمتری داشته و حتی لازم است در برخی مواقع خنگ شود لذا اردک1ض ماده به دفعات لانه را برای مصرف خوراک و یا شنا کردن ترک می کند برخی این موضوع را دلیل پایین بودن خصوصیات مادری اردک ها دانسته و معتقد ند این موضوع باعث کاهش راندمان جوجه کشی طبیعی در اردک می شود.

مدت جوجه کشی در اردک حدود 28 روز است اولین جوجه ها از روز 26 ازتخم خارج شده و ممکن استاخرین جوجه دو یا سه روز بعد از تخم خارج شود جوجه اردک ها به محض خروج از تخم در زیر بال و پر ماده خشک شده و از روز دوم می توانند به اب رفته و شنا کنند اما مراقبت مادر تا چندین هفته ادامه پیدا می کند.

سن-اردک-

معمولا تخم های تولید شده از اردک ها خیلی جوان یا خیلی پیر دارای درصد باروری پایین تری است.

نور-

اگر مدت روشنایی روز کمتر از 12 ساعت باشد درصد باروری اردک ها افت می کند افزایش ساعات روشنایی روز به صورت تدریجی تاثیر مثبت بر میزان باروری

خصوصیات-تخم-اردک-

اندازه-وزن-شکل-وکیفیت-پوسته-کیفیت زرده-سفیده در میزان جوجه دهی تخم ها موثزند-

میزان- رطوبت

در انبار ذخیره  تخم میزان رطوبت باید بین 75 تا 85 درصد باشد در چنین شرایطی میزان رطوبت درون تخم اردک کاسته نشده و جنین در شرایط مطلوب برای مدت نسبتا طولانی زنده می ماند.

چرخش- تخم -نطفه دا- اردک-

اگر مدت ذخیره تخم جوجه کشی کمتر از یک هفته باشد نیازی به گرداندن تخم ها نیست ولی در صورتی که این مدت بیش از یک هفته باشد باید از روز هشتم هر روز 3 تا 4 بار تخم را گرداند این عمل باعث می شود تا زرده به پوسته تخم نزدیک نشده و همچنان در مرگز باقی بماند ازمایشات ثابت نموده است که در صورت عدم چرخش تخم ها در مدت ذخیره به اندازه 8 تا 12 درصد از میزان جوجه دهی تخم اردک کاسته خواهد شد.

سطح برخی از تخم ها در هنگام جمع اوری در مزرعه یا در داخل مراکز پرورش الوده . گثیف است و باید قبل از قرار گرفتن در دستگاه جوجه کشی تمیز ضدعفونی شوند برای ضد عفونی تخم ها می توان از روش های ذیل استفاده نمود.

استفاده-از ترکیبات-امونیوم-چهارتایی-

کهبا غلظت 200قسمت در میلیون و به صورت محلول در اب ولرم روی تخم ها اسپری میشود.

استفاده از محلول –فرمالین-و-ترکیبات-امونیوم-چهارتایی-

این محلول را می توان به صورت اسپری بر روی تخم ها پاشید برای این منظور می توان محلولی شامل 7/8 میلی لیتر ترکیبات امونیام چهارتایی به علاوه 7/8 میلی لیتر فرمالین 40 درصد را در یک لیتر اب مخلوط کرده و به کاربرد .

استفاده-از-گاز-فرمالدعید-

گاز فرمالدید از ترکیب پرمنگنات و فرمالین تولید می شود برای به دست اوردن نتیجه بهتر لازم است گازدهی در اولین زمان ممکن انجام شود تا میکرو ارگانسیم ها فرصت نفوذبه داخل تخم ها را نداشته باشند.

برای جوجه کشی حتما باید تخم های را انتخاب کرد که دارای شکل مناسب و طبیعی باشند شگل ظاهری تخم تاثیر مستقیم بر روی جوجه دهی دارد .

تخم هایی از نظر شکل ضاهری کاملا گرد یا بیش از حد معمول کشیده و باریک و یا کنگره ای باشند برای جوجه کشی مناسب نیستند.

چیدن-تخم ها-در دستگاه-ستر-

مدت انکوباسیون در اردک 28 روز است. ولی در بعضی نژاد ها اردک مانند نژاد مسکویی مدت جوجه کشی 32 تا35  روز است با فرض دوره انکوباسیون 28 روز در جوجه کشی اردک تخم ها 25 روز در دستگاه ستر نگهداری می شوند و پس از ان به هچر منتقل می شوند تخم های اردک باید طوری در ستر چیده شود که قسمت پهن انها به طرف بالا باشد.و به طور مرتب روزی 6 تا 8 بار حول محور طولی خود کردش یابند در روز اول جوجه کشی درصد رطوبت 68 درصد است و درجه حرارت داخل دستگاه 3/38 درجه سانتی گراد می باشد از روز پنچم به بعد درجه حرارت ماشین را تا 5/37 درجه می رسانند درصد رطوبت را تا 68 تا 70 درصد افزایش می دهند .

باید توجه داشت که هرگاه دمایی سطح تخم اردک به 5/38 درجه سانتی گراد برسد حتما باید روزی دوباره بر روی تخم های اب سرد بپاشید در این هنگام می توان درب و پنچره های سالن جوجه کشی را باز نمود یا کولر را قبلا روشن کرده تا هوای اطاق خنک شود و سپس به مدت بیست دقیقه تانیم ساعت به روش اسپری بر روی تخم ها اب سرد پاشید معمولا پس از این مدت درجه حرارت سطح تخم 3 تا 34 درجه سانتی گراد می رسد در این هنگام درب ماشین جوجه کشی را می بندید و درجه حرارت دستگاه را به مرور و در مدت40 دقیقه تا 5/37 درجه سانتی گراد می رساند بهتر است این عمل را دوباره در روز انجام داد. اگر بیشتر از دوباره تکرار شود امکان دارد که بر روی رشد جنین اثر منفی بگذارد سرد نمودن سطح تخم اردک در دوران جوجه کشی لازم و ضروری است ولی باید دقت نمود که بیش از 2 تا 3 بار در روز تگرار نشود و بالا بردن درجه حرارت داخل ماشین به ملایمت و به مرور انجام پذیرد زیرا تغیرات ناگهانی درجه حرارت مطلوب نیست.

یکی از مهم ترین مسایل جوجه کشی صنعتی تنظیم و تامین اکسیژن مورد نیاز جنین است زیرا در تخم در پرندگان همه مواد مورد احتیاج جنین به غیر از اکسیژن موجود است. به همین دلیل در تمام دوران جوجه کشی رساندن اکسیژن به جنین دفع دی اکسید کربن درون ماشین بسیار ضروری است جنین به کمک منافذ خیلی ریز سطح تخم اکسیژن محیط را جذب نموده و دیکسید کربن تولید شده در اثرفعالیت حیاتی را دفع می نماید.

در داخل دستگاه جوجه کشی حداقل باید 21 درصد اکسیژن موجود بوده و میزان دی اکسید کربن از 1% درصد افزایش پیدا کند تا جنین اردک بتواند رشد طبیعی داشته باشد هرچه رشد جنین بیشتر می شود .

نیاز ان به اکسیژن افزایش می یابد در نتیچه باید دفعات تهویه سریع تر انجام شود در هنگام که تخم ها به هچر انتقال داده شده اند اهمیت تهویه بیشتری است در روز اخر دوران جنین باید حتما همزمان با تهویه سریع تر نسبت به پایین اوردن درجه حرارت داخل دستگاه اقدمات لازم صورت پذیرد در ماشین های بزرک جوجه کشی دارای تنظیم خودگار در سنین مختلف میزان دما درصد رطوبت به مقدار اکسیژن مورد نیاز هر سن پیش بینی شده و به کمک ترموستات های موجود تنظیم می گردد برای اطمینان از رسیدن حرارت رطوبت و اکسیژن کافی به همه قسمت ها ماشین جوجه کشی باید میزان سرعت و چرخش هوای درون دستگاه تنظیم شود.

نور-بینی-تخم-اردک-

برای ان که بتوان به طور دقیق به میزان رشد جنین پی برد معمولا در 4 نوبت تخم های گذارده شده درون ماشین جوجه کشی را به کمک اواسکوپ (جنین بین)مورد بررسی قرار می دهند اواسکوپ جعبه ای است چهار گوش از جنس تخته به ابعاد 25*20 سانتی متر و ارتفاع 20 سانتی متر که درونش یک لامپ 40 وات نصب شده است که به هنگام بازرسی تخم ها روشن می شود روی جعبه یک سوراغ بیضی شکل تعبیه شده است که می توان تخم را بر روی ان قرار داد و با روشن نمودن لامپ جنین را بررسی نمود البته بهتر است که اطاق  تاریک باشد تا رگ های خونی بهتر و واضح تر دیده شوند اواسگوپ هایی که در شرکت های بزرک لوازم ازمایشگاهی فروخته می شود دارای هواکش بوده و در نتیجه گرمای تولید شده از روشنایی لامپ را خارج می نماید حرارت داخل اواسگوپ نباید بیش از  درجه باشد.

مرحل-رشد-جنین-اردک-

نور-بینی-اردک-نطفه-دار

نور-بینی-اردک-نطفه-دار

روزه اول :بروز اولین نشانه های جنین

روزه دوم:پیدایش رگ هایی خونی اولیه

روزه چهارم: اغاز تشگیل سر .چشم و ستون مهره ها

روزه پنچم:پیدایش دستگاه عصبی و تشکیل دهان قلب و گوش

روزه ششم:شروع ضربان قلب

روزه هفتم:پیدایش منقار

روزه نهم:پیدایش پاها

روزه دهم:اغاز تمایز جنسی و پیدایش زبان

روزهدوازدهم:دیده شدن بال ها و پا ها

روزه سیزدهم:اغاز تشکیل پر

روزه چهردهم اولین رویش پر  روی سر

روزه پانزدهم:پوشیده شدن سطح جنین از پر

روزه شانزدهم:مشخص شدن رنگ اصلی جوجه

روزه هجدهم:بسته شدن پلک چشم ها

روزه نوزدهم:سخت شدن کامل منقار

روزه بیست یکم:جذب سفیده به طور کامل و حرکت منقار به سمت اتاقک هوایی

روزه بیست سوم:اغاز جذب زرده به داخل حفره بطنی

روزه بیست ششم:جذب کامل زرده به داخل حفره بطنی و اغاز تنفس با ریه  ها

روزه بیست هفتم:خارج شدن جوجه اردک از تخم

چیدن-تخم ها-در دستگاه-هچر

تخم اردک در روز 25 جوجه کشی از ستر به هچر منتقل می شود.در هچر دمای دستگاه به 37 درجه کاهش یافته و درصد رطوبت به 70 تا 75 درصد می رسد چرخش تخم ها در دستگاه هچر متوقف شده و نرخ تهویه افزایش می یابد عوامل متعددی در تسریع یا به تاخیر افتادن خروج جوجه اردک ها از تخم تاثیر می گذارد

وزن-تخم-اردک-

مدت هچ تخم های سبک تر کوتاه تر از تخم های درشت تر است و تخم های سنگین تر دیرتر هچ می شوند.

جوجه-کشی-صنعتی-خانگی-

جوجه-کشی-صنعتی-خانگی-

دیدگاه خود را ارسال کنید...